DOM REKOLEKCYJNO - WYPOCZYNKOWY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Nasz ośrodek znajduje się w urokliwym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego w odległości 500 m od wydm nadmorskich i około 1500 m od morza (droga pięknym nadmorskim pasażem). Piękno przyrody, czyste powietrze oraz panująca cisza i spokój tworzą niezwykły klimat do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wypoczynku z Bogiem. Nasz całoroczny ośrodek jest również otwarty na gości indywidualnych oraz zorganizowane grupy pragnące oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku.
DOM REKOLEKCYJNO - WYPOCZYNKOWY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej w Białogórze jest obiektem oddanym do użytku w 2016 r. Jego atrakcyjne położenie w urokliwym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego w odległości 500 m od wydm nadmorskich i około 800 m w linii prostej od morza, 1500 m - pasażem nadmorskim, w otoczeniu piękna przyrody, morskim klimacie czystego powietrza oraz panującej ciszy tworzy niezwykłą atmosferę do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wypoczynku z Bogiem.

W ramach naszej oferty organizujemy rekolekcje, dni skupienia, warsztaty zarówno dla duchownych, osób konsekrowanych oraz świeckich. Nasz dom otwarty jest ponadto na zorganizowane grupy o charakterze rekolekcyjnym oraz wypoczynkowym i konferencyjnym, a także na gości indywidualnych.

Dom przystosowany jest również do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Ośrodek może jednorazowo przyjąć ponad 190 osób w dwóch budynkach. Całoroczny dom główny dysponuje 122 miejscami noclegowymi, w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka. W budynku głównym znajduje się również kaplica, duża stołówka, kawiarenka/jadalnia, sale konferencyjne i wypoczynkowe. Drugi obiekt - tzw. budynek letni, funkcjonujący od czerwca do września, jest w stanie przyjąć do 75 osób w pokojach 2-7 osobowych.

W miesiącach letnich funkcjonuje również zadaszona kaplica polowa mieszcząca 200 osób. Jednym z naszych największych atutów są bardzo dobre warunki żywieniowe uwzględniające specjalności kuchni regionalnej. Na terenie ośrodka znajduje się także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej a w najbliższym otoczeniu (30 m) znajduje się również boisko sportowe, a nieco dalej (2 km) stadnina koni. Koszt pobytu: 86 zł za dobę z pełnym wyżywieniem (3 posiłki) dla osób dorosłych, 75 zł dla młodzieży i 60 zł dla dzieci. Istnieje możliwość wystawiania faktury VAT. W zakładce „Rekolekcje” znajdziecie Państwo aktualną ofertę organizowanych przez nas wydarzeń, natomiast w zakładce „Rezerwacje” grafik rezerwacji. Atrakcje Białogóry : szeroka, piaszczysta i niezatłoczona plaża z strzeżonym kąpieliskiem morskim, liczne ścieżki rowerowe i leśne, w tym ścieżka rowerowa i asfaltowy deptak prowadzący na plażę, rezerwat przyrody: "Białogóra" i "Babnica". W okolicy: spływy kajakowe na rzece Piaśnicy (7 km), szkoła i wypożyczalnia Windsurfingu nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole (10 km), zamek w Krokowej (17 km), wieża „Kaszubskie Oko” w Gniewinie (23 km), słowiński Park Narodowy (25 km).

Do Państwa dyspozycji oddajemy: pokoje 1-, 2-osobowe w budynku Monsun lub Zefir. Wszystkie nasze pokoje są wyposażone w: telewizor, chłodziarkę, czajnik elektryczny, zestaw lażowy (leżak, parawan, koc), sejf pokojowy (dodatkowo płatny) oraz łazienki z prysznicami, suszarką do włosów i ręcznikami po 1 sztuce na osobę.

 

ADRES:
DOM REKOLEKCYJNO - WYPOCZYNKOWY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

ul. Lubiatowska 4c

Białogóra

84-113 Wierzchucino

dom@dombialogora.pl