Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

ul. Uzdrowiskowa 54
43–230 Goczałkowice-Zdrój
W uzdrowisku od ponad 165 lat z powodzeniem udzielamy świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz innych działań medycznych

Goczałkowice-Zdrój – wieś uzdrowiskowa w południowej Polsce, położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim, w gminie Goczałkowice-Zdrój.

Obszar Goczałkowic leży w zachodniej części regionu klimatycznego podgórskich nizin i kotlin. Od południowego wschodu otaczają go pasma Beskidu, od północy rozległe lasy Pszczyńskie i faliste płaskowzgórze.

W uzdrowisku Goczałkowice Zdrój występują złoża solanki, których odwiert w 1856 roku stanowił podstawę utworzenia uzdrowiska. Są to wody chlorkowo-sodowe wzbogacone jodem, bromem, żelazem i magnezem. Drugim filarem uzdrowiska są borowiny, czyli torf leczniczy stosowany do zabiegów w formie okładów i kąpieli. Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój w głównej mierze specjalizuje się w rehabilitacji narządu ruchu,
ze szczególnym uwzględnieniem chorób reumatologicznych i ortopedycznych, a także chorób neurologicznych. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Galeria

0

1

2

3

4

5

6

7

0