Post Daniela

Post Daniela

Stary Testament na początku Księgi Daniela opisuje wydarzenie, od którego wzięła nazwę dieta warzywno-owocowa, zwaną „Dietą Daniela”.

Biblijny kontekst tzw. „Diety Daniela” pokazuje, że post to nie jest tylko kwestia jadłospisu, ale określonego trybu życia, który daje wolność otwierającą na działanie Pana Boga. Tak jak żywność jest pokarmem dla ciała, tak powstrzymywanie się od tej żywności (post) jest pokarmem dla ducha. Post, choć zapewne należy do najskuteczniejszych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji, jest z każdej strony atakowany, jak żadna inna metoda leczenia. Wywołuje lęk, bywa niechętnie przyjmowany przez chorego i jego rodzinę.

Boimy się tego, czego nie znamy. To nie okresowy post jest szkodliwy, lecz brak wiedzy o nim. Ludzkość bowiem pościła od tysięcy lat nie zaznawszy epidemii miażdżycy, raka, otyłości, cukrzycy, alergii, chorób autoimmunologicznych czy innych. Dzisiaj mamy powszechny dostęp do jedzenia i najedzenia się do syta. Dodatkowo jesteśmy narażeni na wpływy medialnej machiny propagandowej, która głosi rzekomą szkodliwość ograniczania jedzenia. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością ani z ustaleniami nauki. Wręcz przeciwnie – współczesne badania potwierdzają to, co wiedzieli już nasi przodkowie: okresowe posty (ograniczenia kaloryczne) przedłużają życie, odmładzają, wzmacniają układ odpornościowy chroniąc nas przed różnymi chorobami i potrafią przywrócić utracone zdrowie spowodowane przekarmieniem i nieprawidłową dietą. Jak do tej pory żadne badania naukowe nie udowodniły szkodliwości zwiększonej konsumpcji warzyw i owoców – jest wręcz przeciwnie: udowodniły szkodliwość niewystarczającej ich konsumpcji. Nie ma co szukać wymówek. Warzywa i owoce jeszcze nikogo nie zabiły, chyba, że spadły komuś na głowę z dużej wysokości. Bez względu na to, czy chcemy wyleczyć się z pewnych dolegliwości, czy tylko oczyścić nasz organizm po krótkim czasie zaniedbania, warto przynajmniej raz w roku zdecydować się na kurację warzywno-owocową. Cóż bowiem może być lepszego niż zdrowe, pełne wigoru i energii ciało?

Wiele jest różnych diet ale Post tylko jeden. Jego efektami będziesz się cieszyć przez długie lata życia w zdrowiu!

Najnowsze artykuły

Owoce i warzywa to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów i antyoksydantów. Można je spożywać na różne sposoby – surowe, gotowane, w postaci musów, konfitur i oczywiście soków. Obecnie produkowanie tych ostatnich jest niezwykle łatwe, szybkie i przyjemne – wystarczy wyciskarka wolnoobrotowa.

Natalia Mikucka, 26 lat, -30 kg

Stosując Post Daniela waga z 130 kg spadła do 100 kg.

KRYZYSY OZDROWIEŃCZE

W pierwszych dniach postu odczuwamy głód, który z czasem mija. Trudniejsze do zniesienia mogą okazać się inne dolegliwości. Jak sobie z nimi poradzić i wytrwać w poście?

Świadectwo Michała

Michał w wieku 43 lat ważył 143 kg przy wzroście 1,8 m.

Leave a comment