Ośrodek rekolekcyjny KALNA w powiecie Bielskim – Parafia Świętego Antoniego

Ośrodek rekolekcyjny KALNA w powiecie Bielskim – Parafia Świętego Antoniego

ul. Kościelna 195
43-376 Kalna
Ośrodek Rekolekcyjny znajduje się na niewielkim wzniesieniu z widokiem na pasmo gór Beskidu Żywieckiego. Oddalony jest 9km od centrum Żywca. W malowniczej okolicy można odpocząć i cieszyć się bliskością natury.
Ośrodek rekolekcyjny KALNA w powiecie Bielskim – Parafia Świętego Antoniego
Ośrodek Rekolekcyjny położony jest na w niedalekiej odległości od miejscowości Żywiec, gdzie każdy znajdzie dla siebie odrobinę prywatności. Mamy wiele możliwości bezpiecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Kalna, to mała podbeskidzka wioska licząca zaledwie 200 rodzin. Jednak jej piękne położenie zasługuje na szczególne uwagę. Z jednej strony znajduje się Zalew Żywiecki a z drugiej, pięknie widoczny szczyt Skrzycznego. To właśnie tu w tym urokliwym miejscu od wielu lat św. Antoni dokonuje niezwykłych rzeczy. Figurę św. Patrona przywieziono z Tyrolu na początku XX wieku i jako wotum wdzięczności umieszczono ją w niewielkiej kaplicy.

Wewnątrz nowej świątyni znajduje się figura Maryi przywieziona z Fatimy w 2001r.
W 2003 r. odbyła się Intronizacja, podczas której wszyscy przyjęli Jezusa jako swego Pana. To wielkie wydarzenie, przypomina umieszczona przed kościołem figura Chrystusa Króla.

Po śmierci papieża J.P.II w 2005 r. ufundowano dzwon z napisem: „Ojcze Święty, przyjmij w darze głos tego dzwonu od wszystkich, którzy Cię kochają i nadal pragną słuchać”i zawieszono go na wieży nowego kościoła.

Na początku 2010 r. zostaje przywieziona z Meksyku, kopia cudownego obrazu Maryi z Guadalupe. Obraz ten, nie malowany ręką człowieka, jest autoportretem Matki Bożej Brzemiennej – patronki dzieci nienarodzonych. Z tego względu na bocznej ścianie kościoła powstaje ołtarz poświęcony wszystkim dzieciom oraz oczekującym potomstwa.

Ofiary Katynia oraz katastrofa Smoleńska stają się inspiracją powstania Ołtarza Ojczyzny, poświęconego przy udziale posłów oraz więźniów politycznych w wigilię Cudu nad Wisłą.

4 października 2012 r. w uroczystość 10 rocznicy konsekracji kościoła odbyło się poświęcenie nowej figury Chrystusa Króla, która razem z postumentem ma 10 m wysokości.

W 2015 roku został wykonany Ołtarz św. Rity, która odtąd każdego roku, 22 maja odbiera w Kalnej należny hołd. W tym dniu przybywają też liczne pielgrzymki, a uroczysta Msza św. oraz nabożeństwo z procesją i poświęceniem ok. tysiąca róż przyciąga coraz więcej czcicieli tej, która jest Patronką od spraw niemożliwych.

Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę parafialną: www.parafiakalna.pl
Wszystkim błogosławi i zaprasza do modlitwy, ks. kan. Kazimierz Hanzlik, proboszcz 

 

ADRES:
43-376 Kalna, ul. Kościelna 195

https://www.kalna.katolik.bielsko.pl/
e-mail: kalna@katolik.bielsko.pl
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: tel. 33 8176 176

Galeria

0

1

2

3

4